Jízdomat
Bla Bla Car

Spolujízda v novém kabátě: Jízdomat se mění na BlaBlaCar

Jízdomat se mění na BlaBlaCar a stává se tak součástí největší komunity pro spolujízdu na světě.

S hrdostí oznamujeme, že jsme nově spojili síly se světovou jedničkou ve spolujízdě!


Dopis pro uživatele Jízdomatu od Jana Mittnera, zakladatele Jízdomatu:

„Ahoj Jízdomaťáci!

Před pěti lety jsem jako student VŠE pravidelně dojížděl na trase mezi Prahou a Třebíčí. Cesta vlakem i autobusem byla zdlouhavá a nepohodlná. Z myšlenky na přizvání cestujících, kteří by mi pomohli s náklady na cestu, se v říjnu 2010 zrodil Jízdomat – s kolegy jsme vytvořili portál pro spolujízdu, který si oblíbily desítky tisíc z vás.

Cítíme však, že aby se z našeho projektu stal opravdu plnohodnotný způsob dopravy, je třeba ho v rámci našich zemí posunout na vyšší úroveň.

Hlavní problém spočíval ve stále relativně malém procentu, kdy se potkávala nabídka jízd s poptávkou cestujících. Abychom toto mohli zlepšit a spolujízdu výrazně rozšířit, potřebovali jsme velmi silného partnera, díky kterému budou moci být řidiči i cestující brzy spokojenější.

Jsme rádi, že díky BlaBlaCaru můžou lidé v Česku a na Slovensku získat ve spolujízdě ještě lepší služby. Celosvětová komunita znamená rychlejší zpopularizování spolujízdy u nás a také lepší možnost setkání nabídky s poptávkou.

Děkujeme všem, kdo si Jízdomat zamilovali a komu pomohl na cestách!

Jedeme dál s BlaBlaCarem!”

S pozdravem,
Jan Mittner

BlaBlaCar je globální jednička v oblasti spolujízdy, která má už 25 milionů členů ve 22 zemích. Kromě České republiky a Slovenska patří mezi nové přírůstky třeba Brazílie nebo Mexiko.


Co to pro tebe tato změna znamená?

  • Na jedno kliknutí si přenes svá hodnocení z Jízdomatu na BlaBlaCar. POZOR: tvoje vypsané a přihlášené jízdy se nepřenesou, je třeba je vytvořit znova.
  • Pokud máš aktuálně vypsané nebo rezervované jízdy, najdeš je ve svém seznamu na Jízdomatu.
  • Stáhni si novou aplikaci BlaBlaCar pro iOS nebo Android. Mobilní aplikace Jízdomatu už nejsou k dispozici.